Villa Kiralama Koşulları


Rezervasyon şartlarında belirtilen "müşteri" ile villayı tatil için kiralayan; "firmamız" , "biz" , ile villayı kiraya veren ve karşılığında kira ücreti alan "DB (Discover Bodrum) Villaları" kasdedilmektedir.

Villa Fiyatları
Villaların fiyatları dönemlere göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.

Rezervasyon ve Ödeme
Villa rezervasyonu için toplam villa kira bedelinin yarısının rezervasyonla birlikte , diğer yarısının ise villaya giriş tarihinden en az 4 (dört) hafta önce firmamıza ödenmesi gerekmektedir. Giriş tarihine 4 hafta ve daha az kala yapılan rezervasyonlar için villa kiralama bedelinin tamamı talep edilir. Zamanında ödeme yapılmazsa, firmamız rezervasyonu iptal etme , varsa müşterinin ödediği avansları iade etmeme ve başka bir rezervasyon kabul etme hakkına sahiptir.

Ödeme Seçenekleri
Villa rezervasyon ödemelerinizi banka havalesi ile yapabilrsiniz. Ödeme detayları tarafınıza bildirilecektir.

Villaya Giriş / Çıkış
Rezervasyon yapılan tarihin ilk günü villaya giriş saati 16:00 (öğlenden sonra dört) dan sonra, rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati en geç sabah saat 10 (on) a kadardır. Bu villanın diğer müşterilere hazırlanması için gereklidir.

Evcil Hayvan
Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kabul etmemekteyiz.

Sigara / Tütün Maddeleri
Villalarımızda kesinlikle sigara ve/veya başka herhangi bir tütün maddesi içilmesine izin verilmemektedir.

Müşterilerin Rezervasyonlarını İptal Etmesi
Rezervasyon İptallerinin yazılı olarak e-mail ile yapılması zorunludur. Telefonla yapılan iptaller geçerli değildir. Her villanın rezervasyon iptal şartları farklıdır. Rezervasyon esnasında bu şartlar tarafınıza bildirilecektir.

Firmamızın Rezervasyonu İptal Etmesi
Elimizde olmayan, bizim dışımızda gelişen herhangi bir nedenle, villa rezervasyonunuzu iptal etmek zorunda kalırsak, derhal bu durum müşteriye bildirilecektir. Eğer aynı tarihler için uygun başka bir villa varsa, müşteriye önerilecektir. Müşteri önerilen villayı kabul etmezse, "mücbir sebepler" durumu dışında, alınan para müşteriye iade edilecektir. Havale vs gibi masraflar bu paradan ödenecektir.

Sorumluluklarımız
Müşterilere karşı sorumluluğumuz sadece villanın kiralanması ile sınırlıdır. Villa, müşterilere zamanında temiz ve kullanılır durumda teslim edilecektir. Bunun dışında , müşterilerin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil esnasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, vb gibi herhangi bir servisten, doğacak sorunlardan firmamız kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır. Ayrıca villada olabilecek hırsızlıklardan, kazalardan, ölümlerden, yaralanmalardan, havuzda boğulmalardan firmamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Müşterilerin Sorumlulukları
Müşteriler villayı ve eşyaları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar verdiklerinde hemen firmamızı haberdar edeceklerdir. Konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasarı , kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villadan ayrılmadan ödeyeceklerdir. Müşteriler villa çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacaklar, kısacası villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır.

Mücbir Sebepler
Mücbir sebepler durumunda firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bölgedeki Savaş, savaş tehdidi, ayaklama, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda teknik sorunlar, hükümetin bölgedeki yasakları ve kontrolümüz dışındaki herşey mücbir sebep sayılacaktır.

Şikayetler
Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen firmamıza bildireceklerdir. Konaklama süresinde firmamıza bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden firmamız kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.

Önemli Not
1- Villalar, villa sahiplerinin kendi villalarına belirledikleri isimlerden farklı olarak, tarafımızdan web sitemizde farklı isimlendirilmişlerdir. Aynı villa başka bir firmada (veya firmanın web sitesinde) farklı isimlendirilmiş olabilir.
2- Villaların özelliklerinde belirtilen mesafeler tahminidir.

İhtilaf
Villa kiralamadan doğacak ihtilaflarda Bodrum icra daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

Villalarımızdan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşterilerimiz yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış, firmamıza, rezervasyonları tek taraflı iptal etme ve geri ödeme yapmama hakkını verir.