www.DISCOVERBODRUM.com : Bodrum Tatil Rehberi

Anasayfa > Kabin Kiralama > Marmaris - Hisarönü Körfezi (Datça) - Marmaris
Marmaris Hisarönü Datça 1.Gün : Marmaris
Saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır.

2.Gün : Arap Adası - Bozukkale
Kahvaltıdan sonra tur programı hakkında bilgiler verilir ve Arap Adasına doğru hareket edilir. Öğle yemeği bu adada verilir. Daha sonra gecelemek için tarihi Bozukkale ( Loryma ) kentininde bulunuduğu koya geçilir; koyda karşılıklı surlarla dikdörtgen şeklinde uzanan kalenin dokuz kulesi vardır. Kaleye “bozuk” sözünün yakıştırılmış olması kalenin bir yanının eksik oluşu ile ilgili olabilir. Coğrafi durumu ve liman girişinin darlığı nedeniyle Peleponnes Deniz Savaşları'nda bu limanı Atina gemileri de kullanmıştır. İ.Ö. 395 yılında Atinalı kumandan Karor, Knidos Savaşı'ndan önce gemilerini burada toplamış ve İ.Ö. 305 yılında Antigonos'un oğlu Demetrios da Rodos'a yaptığı saldırı hazırlıkları için bu limanı seçmiştir.

3.Gün : Datça
Kahvaltıdan sonra Datça’da demirlenir. Su, kumanya vb. ihtiyaçlar tedarik edilir. Knidos Antik Kenti’ni ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz için düzenlediğimiz opsiyonel tura buradan katılabilirsiniz. Teknede kalan misafirlerimiz günü demirleyeceğimiz Kargı koyunda denize girerek ve güneşlenerek geçirebilir. Geceleme Datça Limanı’ndadır. Akşam yemeğinden sonra Datça’nın limanını ve şirin sokaklarını gezmek için vaktiniz olacaktır.

4.Gün : Aktur - Bencik
Kahvaltıdan sonra Aktur’a hareket edilir. Sonra ilk durağımız Bencik Koyu olacaktır. Girişi çok dar olan bu koyda içeriye doğru yol alındığında eşsiz bir manzarayla karşılaşacaksınız. Bencik, Hisarönü Körfezi’yle Gökova Körfezi’ni ayıran yarımadanın en dar yerinde, Hisarönü tarafında bulunan bir koydur. İÖ 550’li yıllarda Knidoslular; Datça Yarımadasına gelen Pers ordusuna karşı bir savunma hattı olarak yarımadanın bir kilometrelik en dar yerini kazarak açmak ve Gökova Körfezi’yle Hisarönü Körfezi’ni birleştirmek istemişlerdi. Böylece iki deniz birleşecek, yarımada tam bir ada olacak, savunma kolaylaşacaktı. Büyük gayretlerle çalışma başlamış, ancak başarılamamış ve sonuçta Persler Knidos’a da sahip olmuşlardır. Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyu’nda yapılır.

5.Gün : Orhaniye - Selimiye - Kocaada
Bugün, Hisarönü Körfezi’nin iç kısımlarına doğru hareket edilir. Öğle yemeği için Orhaniye Koyu’na demirlenir. Burada arzu ederseniz Jeep Safari turumuza katılabilirsiniz. Orhaniye Koyu’nda ‘Kız Kumu’ adı verilen ve deniz suyunun alçalıp yükselmesiyle meydana gelen doğal oluşum olağanüstü bir görünüm sergiler. Sahilden denizin içerisine doğru su üzerinde yürünebilen bu kırmızımsı kum yolla ilgili çeşitli efsaneler anlatılır. Koydaki bir adacık üzerinde, kale duvarları görülen, antik dönemden kalıntılar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme Selimiye koyu yakınlarındaki Kocaada’da yapılacaktır.

6.Gün : Dirsek Bükü - Bozburun
Dirsek Bükü’nde yüzme molası için demirledikten sonra küçük bir balıkçı kasabası olan Bozburun’a doğru hareket edilir. Geceleme bu koyda yapılır.

7.Gün : Kumluk veya Kadırga - Cennet Adası - Martmaris
Kahvaltıdan sonra Kadırga veya Kumluk koyuna doğru yola çıkılır. Öğle yemeği burada verilir. Cennet Adası’ndaki yüzme molasından sonra akşam yemeği ve geceleme için 16:00 sularında Marmaris Limanı’na dönüş yapılır.

8.Gün : Marmaris
Kahvaltıdan sonra saat 10.30'a kadar tekneden ayrılış.
2020 FİYATLARI

Kiralama Dönemleriİki Kişilik Kabinde Kişibaşı FiyatTek Kişilik Kabin
25 Nisan - 08 Mayıs // 10 - 16 Ekim255 Avro410 Avro
09 - 22 Mayıs // 26 Eylül - 09 Ekim330 Avro530 Avro
23 Mayıs - 26 Haziran // 12 - 25 Eylül385 Avro615 Avro
27 Haziran - 24 Temmuz // 29 Ağustos - 11 Eylül455 Avro730 Avro
25 Temmuz - 28 Ağustos530 Avro850 Avro
Fiyatlara Dahil Olanlar : Tam pansiyon konaklama (kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı ve akşam yemeği), yemeklerde içme suyu, kdv, liman masrafları, teknenin kullanma suyu ve mazotu, nevresim ve banyo havlusu (plaj havlusu hariç), teknede eğer mevcutsa maske/palet/şnorkel/olta takımları gibi ekipmanların kullanımı ve tekne sigortası.

Fiyatlara Dahil Olmayanlar : Tüm içecekler, tekneye/tekneden transferler, tur güzergahındaki ören yeri ve müze giriş ücretleri ve isteğe bağlı kara turları.
Genel Şartlar & Bilgiler :
  • Tur Hareket Günü : Cumartesi.

  • Bu turlarda her kabininde tuvalet-duş bulunan klimalı guletler kullanılmakta olup klimalar günde maksimum 8 saate kadar kullanılabilir.

  • Tur rezervasyonları son güne kadar devam edebildiğinden ve yolcuların teknelere dağılımını son gün yapıldığından, tekne ismi önceden belirtilememektedir.

  • Yemek pişirme, servis, temizlik vs. gibi işler mürettebat tarafından yapılmaktadır.

  • İçecekler teknenin barından satın alınabilir. Dışarıdan tekneye içecek getirilmesine izin verilmemektedir.

  • Hava & seyir şartlarına göre ve/veya lüzumlu görülmesi halinde, önceden haber verilmeksizin tur programlarında değişiklikler yapılabilir.

  • Teknede farklı milletlerden yolcular bulunabilir.

  • Tura katılan tüm misafirlerin, tur süresince teknedeki kurallara uymaları gerekmektedir.

  • Rezervasyon : Kesin rezervasyon için toplam tutarın %40 ının peşin, bakiyenin ise tur tarihine 4 hafta kala ödenmesi gerekmektedir.

Rezervasyon yapmak için yan taraftaki rezervasyon formunu doldurunuz. Gönder butonuna tıklamadan önce bilgilerinizin , özellikle size ulaşabileceğimiz email adresinizin ve telefon numaranızın doğru olup-olmadığını kontrol ediniz.
 
Rezervasyon Formu
Adınız & Soyadınız
E-mail Adresiniz
Telefon Numaranız
Bulunduğunuz İl
Kişi Sayınız
Tura Katılmak İstediğiniz Tarih
Varsa Diğer Talepleriniz / Yorumlarınız